Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Communion

Communion

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smart House

Smart House

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
Edit this entry  
01
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The African Desperate

The African Desperate

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Place

Place

2019
×
Edit this entry  
21
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Superior

Superior

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Chance Detectives: Mystery Lights of Navajo Mesa

The Last Chance Detectives: Mystery Lights of Navajo Mesa

1994
×
Edit this entry  
04
Brink!

Brink!

1998
×
Read the review Edit this entry  
03
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Green Day: Bullet in a Bible

Green Day: Bullet in a Bible

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry