• Hotel Transylvania: Transformania

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Wonder Park

    ★★

  • Saint Frances

    ★★★★

  • I See You

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Starfish

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The House

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

  • War Machine

    ★★

  • Good Time

    ★★★★

  • After the War

    ★★

  • Montparnasse Bienvenüe

    ★★½

  • Radiance

  • The Mummy

    ★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★

  • Mobile Homes

    ★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★

  • The Square

    ★½

  • They

    ★★

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★

  • Jupiter's Moon

    ★★