Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hold Your Breath: The Ice Dive

Hold Your Breath: The Ice Dive

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Our Happiest Days

Our Happiest Days

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Rust

The Rust

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Other Shape

The Other Shape

2022
×
Edit this entry  
20
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
The City of Wild Beasts

The City of Wild Beasts

2021
×
Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dustin

Dustin

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
Edit this entry  
31
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Cycling the Frame

Cycling the Frame

1988
×
Edit this entry  
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Kings of the World

The Kings of the World

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Death of a Shadow

Death of a Shadow

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
Edit this entry  
19
Two Shots Fired

Two Shots Fired

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Benjamín en tecnicolor

Benjamín en tecnicolor

2011
×
Edit this entry  
15
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
Edit this entry  
15
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
Edit this entry  
07
Adieu Bohème

Adieu Bohème

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Adieu Bohème

Adieu Bohème

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Flight

Flight

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Chiara

A Chiara

2021
×
★★★½
Edit this entry