Sort by

Thomas has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Los Hongos

Los Hongos

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Rodri

Rodri

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
City Lights

City Lights

1931
×
Edit this entry  
14
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★½
Edit this entry  
11
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
Edit this entry  
10
4 latas

4 latas

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Edit this entry  
21
The Rose Seller

The Rose Seller

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Something, Anything

Something, Anything

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
In Time

In Time

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
Edit this entry  
15
Things I Never Told You

Things I Never Told You

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Edit this entry  
07
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
El Padrecito

El Padrecito

1964
×
★★★½
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Friday

Friday

1995
×
★★
Edit this entry  
28
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Memories of My Father

Memories of My Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry