• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★★

  • Nomadland

  • Unpregnant

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Out of Shadows: Exposing the Sins of MSM and Hollywood

    ★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Sky

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Shirley

  • His House

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Make Me a Sandwich

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dark Light

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★½

  • Practice

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Clemency

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½