thori has logged 320 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Come and Find Me

Come and Find Me

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Four Against the Bank

Four Against the Bank

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
One Night at McCool's

One Night at McCool's

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Abandoned

Abandoned

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to Mom's

Back to Mom's

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eliminators

Eliminators

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Take Down

Take Down

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Goodbye Berlin

Goodbye Berlin

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vehicle 19

Vehicle 19

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Horses

Wild Horses

2015
×
★½
Edit this entry  
01
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wicked Blood

Wicked Blood

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
What We Become

What We Become

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Max Steel

Max Steel

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The Student and Mister Henri

The Student and Mister Henri

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Two Is a Family

Two Is a Family

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Incarnate

Incarnate

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Operation Chromite

Operation Chromite

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Storks

Storks

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Martyrs

Martyrs

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Navy Seals vs. Zombies

Navy Seals vs. Zombies

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mojave

Mojave

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Babysitting 2

Babysitting 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry