thori has logged 35 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Regression

Regression

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Collide

Collide

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brace for Impact

Brace for Impact

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maximum Ride

Maximum Ride

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Youth

Youth

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crossfire

Crossfire

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
One Wild Moment

One Wild Moment

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Paul

Paul

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Risen

Risen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disorder

Disorder

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Precious Cargo

Precious Cargo

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry