Sort by

julia has logged 22 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Malice

Malice

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mute Witness

Mute Witness

1995
×
★★
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry