Sort by

julia has logged 17 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★½
Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Edit this entry  
22
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Edit this entry