Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Shaft

Shaft

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Iron Sky: The Coming Race

Iron Sky: The Coming Race

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★½
Edit this entry  
14
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★
Edit this entry  
14
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Edit this entry  
13
The Croc That Ate Jaws: Ancient Enemies

The Croc That Ate Jaws: Ancient Enemies

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Gladbeck: The Hostage Crisis

Gladbeck: The Hostage Crisis

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Rogue Shark

Rogue Shark

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Deion's Double Play

Deion's Double Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Four Falls of Buffalo

Four Falls of Buffalo

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Nowhere to Run

Nowhere to Run

1993
×
★★½
Edit this entry  
05
Office Space

Office Space

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Forgive Us Our Trespasses

Forgive Us Our Trespasses

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Hangman

Hangman

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
Edit this entry  
08
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★½
Edit this entry  
13
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Primeval

Primeval

2007
×
★★
Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Edit this entry