RSS feed for Thorsten

Thorsten has logged 22 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Edit this entry  
29
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
Edit this entry  
07
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★
Edit this entry  
27
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Killer Elite

Killer Elite

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
22 Bullets

22 Bullets

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Only the Dead

Only the Dead

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★
Edit this entry  
25
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★
Edit this entry  
15
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Edit this entry