Thorsten has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Hunchback of Soho

The Hunchback of Soho

1966
×
★★★
Edit this entry  
16
The Gorilla Gang

The Gorilla Gang

1968
×
★★½
Edit this entry  
14
The Zombie Walks

The Zombie Walks

1968
×
★★★
Edit this entry  
23
The Ringer

The Ringer

1964
×
★★½
Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pluto's Sweater

Pluto's Sweater

1949
×
★★★
Edit this entry  
12
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★★½
Edit this entry  
12
How to Play Football

How to Play Football

1944
×
★★★½
Edit this entry  
01
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★★
Edit this entry  
19
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★
Edit this entry  
01
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★½
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★½
Edit this entry  
17
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry