Sort by

Those has logged 32 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Winter Days

Winter Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Time Travelers

The Time Travelers

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Accuse My Parents

I Accuse My Parents

1944
×
★½
Edit this entry  
29
Father Frost

Father Frost

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cry Wilderness

Cry Wilderness

1987
×
Edit this entry  
28
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Edit this entry  
23
Reptilicus

Reptilicus

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Laserblast

Laserblast

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Sins of the Fleshapoids

Sins of the Fleshapoids

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
22
No Match

No Match

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No. 12: Heaven and Earth Magic

No. 12: Heaven and Earth Magic

1962
×
★★½
Edit this entry  
20
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★
Edit this entry  
09
Chronopolis

Chronopolis

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
Space Mutiny

Space Mutiny

1988
×
Read the review Edit this entry  
07
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
He Who Gets Slapped

He Who Gets Slapped

1924
×
★★★½
Edit this entry  
02
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman

Batman

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry