• Hereditary

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • End of the Line

  • Agua Viva

  • The Right Choice

  • Mud

  • Judith Loves Martha

  • Ultraviolet

  • Hair Wolf

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • The Blazing World

  • The Price of Everything

    ★★★

  • Eternal Reccurence

  • Hanagatami

    ★★★★

  • The Heights

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Larry

  • Gremlins: Recall

  • No Jail Time: The Movie

  • Winter Shooting: L'Atalante - Rushes and Outtakes

  • Amulet of Love

  • Framed By My Fiancé

  • The Ningyo

  • The Monolith

  • Happiness

  • Nutag – Homeland

  • Achoo

  • The Backseat

  • The Beaning

  • Observatory Blues

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • TZZD

  • Matria

  • Coco

    ★★★½

  • Others Will Follow

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • kittykat96

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Road to Magnasanti

  • A Night at the Garden

  • Kaiju Bunraku

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • One Up

  • I Kill Giants

    ★★½

  • Blue Christmas

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Weeds

  • mother!

    ★★

  • My Baby Is Gone!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Zama

    ★★★½

  • Ugly

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Sleepwalking in Suburbia

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Thursday Night

  • Tour de Pharmacy

    ★★★½

  • Tiny House of Terror

  • Balloonfest

  • Lost Property Office