Sort by

thouze has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Secret Society

Secret Society

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Miracle in Motor City

Miracle in Motor City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Underworld

Underworld

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
My Struggle

My Struggle

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Karen

Karen

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Respect

Respect

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
She Ball

She Ball

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Resort to Love

Resort to Love

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Fatale

Fatale

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day for a Black Man

Groundhog Day for a Black Man

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry