Tom has logged 18 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Money Man

Money Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Brother

Brother

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coda

Coda

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Flirtatious Woman

A Flirtatious Woman

1955
×
★★
Edit this entry  
08
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bangville Police

Bangville Police

1913
×
★★½
Edit this entry  
07
Overlord

Overlord

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Nick Cave: Straight To You - A Portrait

Nick Cave: Straight To You - A Portrait

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Four Boys in a Volvo

Four Boys in a Volvo

1996
×
★★
Edit this entry  
01
The Driver

The Driver

2015
×
★½
Edit this entry  
01
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry