Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
84 Charing Cross Road

84 Charing Cross Road

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★½
Edit this entry  
27
Control

Control

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Edit this entry  
29
Rumble

Rumble

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shadowlands

Shadowlands

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Whole Wide World

The Whole Wide World

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Reno 911!: The Hunt for QAnon

Reno 911!: The Hunt for QAnon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★½
Edit this entry