Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Death on the Nile

Death on the Nile

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
City Beneath the Sea

City Beneath the Sea

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
When Worlds Collide

When Worlds Collide

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol for Another Christmas

Carol for Another Christmas

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Injustice

Injustice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Voyage

Fantastic Voyage

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Voyage to the Bottom of the Sea

Voyage to the Bottom of the Sea

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Undercover Blues

Undercover Blues

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ice Station Zebra

Ice Station Zebra

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Them!

Them!

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry