Sort by

throwbridge has logged 18 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry