• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Editing

  • White Devil

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Annette

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Dear Chantal

  • Cruella

  • Four Roads

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • North Hollywood

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Motorcyclist's Happiness Won't Fit Into His Suit

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Play It Safe

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Moxie

    ★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Night Raiders

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½