RSS feed for Valentina

Valentina has logged 28 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cracks

Cracks

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
Edit this entry  
21
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Seeing Allred

Seeing Allred

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry