• The Gray Man

    ★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Clichy-Montfermeil

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Blood and Money

  • Extraction

    ★★★

  • Sergio

    ★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Midway

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Domino

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Roads

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Berlin, I Love You

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★