Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Green Zone

Green Zone

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★★
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★
Edit this entry  
11
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Slim Aarons: The High Life

Slim Aarons: The High Life

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Art of War

The Art of War

2000
×
★★
Edit this entry  
14
Sergio

Sergio

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry