RSS feed for Tiago
  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Countdown

    ★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • GUO4

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Bacurau

    ★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Polaroid

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Giant Little Ones

    ★★★

  • Suspiria

  • Boy Erased

    ★★

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • I Am Jonas

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Sauvage

    ★★★

  • My Best Friend

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Just Friends

  • Love, Simon

    ★★★

  • Annihilation

  • The Cloverfield Paradox