RSS feed for Tiago

Tiago has logged 259 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Think Like a Man Too

Think Like a Man Too

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Wedding, Marriage

Love, Wedding, Marriage

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Loving Pablo

Loving Pablo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Royal Winter

A Royal Winter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's 8

Ocean's 8

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Garde alternée

Garde alternée

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leviano

Leviano

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Almost Friends

Almost Friends

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Like Mother, Like Daughter

Like Mother, Like Daughter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nation's Pride

Nation's Pride

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's 8

Ocean's 8

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cabaret Maxime

Cabaret Maxime

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eva

Eva

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Workshop

The Workshop

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The House

The House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Orchestra Class

Orchestra Class

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slow Motion

Slow Motion

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Fashion Film

Fashion Film

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Une Fille Comme Les Autres

Une Fille Comme Les Autres

2012
×
Read the review Edit this entry