• Águas Selvagens

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Belchior - Apenas um Coração Selvagem

    ★★★½

  • O Presidente Improvável

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Smiling Jockey

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • A Symphony for a Common Man

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Fogaréu

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Peter von Kant

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Extremo Ocidente

  • Navalny

  • Sunday Morning

    ★★

  • Breathe

    ★★★½

  • Piggy

    ★★★

  • Girl Picture

    ★★

  • Ímã de Geladeira

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • The Minor Demons

    ★★½

  • Blood

    ★★★

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

    ★★★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★

  • Hatching

    ★★★

  • Hallelujah

    ★★

  • The Territory

    ★★★★

  • Breaking

    ★★★

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★½

  • Speak No Evil

  • Watcher

    ★★½

  • Call Jane

    ★★

  • F^¢k ’€m R!ght B@¢k

    ★★★

  • The Headhunter's Daughter

    ★★★★

  • ᎤᏕᏲᏅ (What They've Been Taught)

    ★★★★

  • Champ

    ★★

  • Tantura

  • Mars One

    ★★★★½

  • La Guerra Civil

  • When You Finish Saving the World

    ★★★★

  • Goodbye Jerome!

    ★★★½

  • Myanmar Diaries

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • Os Dragões

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Bem-Vindos de Novo

  • Don't Look Up

    ★½

  • Manguebit

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Fortaleza Hotel

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Portraits of the Future

    ★½

  • Ironland

    ★★★½

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★½

  • Eternals

  • Appendage

    ★★★

  • Reflection: A Walk With Water

    ★★★★½

  • A Wild Patience Has Taken Me Here

    ★★★

  • Central de Memórias

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Arthur Rambo

    ★½

  • Golden Hour

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • To Kill the Beast

    ★★★½

  • The Act

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Private Desert

    ★★★½

  • Makassar Is a City for Football Fans

    ★★½

  • Happening

    ★★★½