Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Vanishing

Vanishing

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ennio

Ennio

2021
×
★★
Edit this entry  
25
virar mar / meer werden

virar mar / meer werden

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Golden Swallow

Golden Swallow

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Memory House

Memory House

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Edit this entry  
17
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Face You Deserve

The Face You Deserve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Bones

The Bones

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Diva

Diva

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
Peter von Kant

Peter von Kant

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Return to Reason

Return to Reason

1923
×
Edit this entry  
02
Anemic Cinema

Anemic Cinema

1926
×
Edit this entry  
27
The Corral and the Wind

The Corral and the Wind

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Company

Company

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bocamina

Bocamina

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Central de Memórias

Central de Memórias

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tempo de Roça

Tempo de Roça

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Santo Rio

Santo Rio

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Audioscopiks

Audioscopiks

1935
×
Edit this entry  
06
Kaleidoscope

Kaleidoscope

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Trade Tattoo

Trade Tattoo

1937
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Colour Box

A Colour Box

1935
×
★★★★
Edit this entry  
06
Plane Crazy

Plane Crazy

1928
×
Edit this entry  
27
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Ghosts Before Breakfast

Ghosts Before Breakfast

1928
×
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Águas Selvagens

Águas Selvagens

2022
×
Edit this entry  
04
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
In the Heart of the World

In the Heart of the World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Madame Satã

Madame Satã

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
Edit this entry