Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Embrace the Panda: Making Turning Red

Embrace the Panda: Making Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Retrograde

Retrograde

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Room 237

Room 237

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Bit

Bit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry