RSS feed for tibr
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Code 8

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Great Hack

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • IO

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★½

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Vigilante

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • The Post

    ★★★★½

  • Bright

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★½