RSS feed for tibr
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Code 8

Code 8

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
26
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Taken

Taken

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Unacknowledged

Unacknowledged

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Edit this entry  
02
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Banking on Bitcoin

Banking on Bitcoin

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The House

The House

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry