tibr has logged 200 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The 51st State

The 51st State

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Taken

Taken

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★
Edit this entry  
21
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★
Edit this entry  
20
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
National Security

National Security

2003
×
Edit this entry  
18
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★
Edit this entry  
15
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Captains

The Captains

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Chaos on the Bridge

Chaos on the Bridge

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
08
Back in Time

Back in Time

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Edit this entry  
19
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Civil Action

A Civil Action

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★
Edit this entry