RSS feed for tibr

tibr has logged 22 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Screamers

Screamers

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Print the Legend

Print the Legend

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Babylon A.D.

Babylon A.D.

2008
×
Edit this entry  
06
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Edit this entry  
04
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★½
Edit this entry  
03
Atari: Game Over

Atari: Game Over

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★
Edit this entry  
01
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★
Edit this entry