RSS feed for tibr

tibr has logged 77 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
17
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Snatched

Snatched

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
16
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★½
Edit this entry  
14
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Expedition Happiness

Expedition Happiness

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Life

Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Elle

Elle

2016
×
★½
Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★½
Edit this entry  
24
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
½
Edit this entry  
15
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Edit this entry