RSS feed for tibr

tibr has logged 104 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Assault on Wall Street

Assault on Wall Street

2013
×
★½
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Twins

Twins

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Edit this entry  
03
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Edit this entry  
01
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Warcraft

Warcraft

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Self/less

Self/less

2015
×
★★★½
Edit this entry