Sort by

chrisp has logged 410 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gamera 2: Attack of Legion

Gamera 2: Attack of Legion

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Two

Two

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Madres

Madres

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Intrusion

Intrusion

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Proxy

Proxy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Horror in the High Desert

Horror in the High Desert

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phobias

Phobias

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Seance

Seance

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aftermath

Aftermath

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Manor

The Manor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry