Étienne has logged 29 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Midnight After

The Midnight After

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Justice, My Foot!

Justice, My Foot!

1992
×
★★½
Edit this entry  
17
Heroes of the East

Heroes of the East

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ah, L'Amour

Ah, L'Amour

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
Billy's Balloon

Billy's Balloon

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
The Animation Show

The Animation Show

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Genre

Genre

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lily and Jim

Lily and Jim

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Send Me to the 'Lectric Chair

Send Me to the 'Lectric Chair

2009
×
Edit this entry  
09
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fat Choi Spirit

Fat Choi Spirit

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Week

One Week

1920
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Fate of Lee Khan

The Fate of Lee Khan

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry