• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

  • Malignant

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Crisis

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Outside the Wire

    ★★

  • Locked Down

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

  • Cadaver

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Mrs. America

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Resistance

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★