Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★★★

  • Halloween Ends

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Groot's First Steps

  • The Little Guy

  • Groot's Pursuit

  • Groot Takes a Bath

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Ms. Marvel

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Magnum Opus

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Moon Knight

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • My Son

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Together

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Assembled: The Making of WandaVision

  • Yes Day

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Finding ʻOhana

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★½

  • Sightless

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½