tigerlily has logged 136 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Magic

Magic

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
20
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legion

Legion

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Demon House

Demon House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry