RSS feed for Lars Jacobsson
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
★½
Edit this entry  
08
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Confessions of a Young American Housewife

Confessions of a Young American Housewife

1974
×
★★★½
Edit this entry  
05
American Tiger

American Tiger

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
Legend of the Mountain

Legend of the Mountain

1979
×
★★★★
Edit this entry  
28
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Double Face

Double Face

1969
×
★★★
Edit this entry  
26
Sin in the Suburbs

Sin in the Suburbs

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Born of Fire

Born of Fire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Sadist of Notre Dame

The Sadist of Notre Dame

1979
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Funny Bones

Funny Bones

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lorna, the Exorcist

Lorna, the Exorcist

1974
×
★★★★
Edit this entry  
03
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Cemetery Without Crosses

Cemetery Without Crosses

1969
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Domino Principle

The Domino Principle

1977
×
★★½
Edit this entry  
29
Dream No Evil

Dream No Evil

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
The Iguana with the Tongue of Fire

The Iguana with the Tongue of Fire

1971
×
★★★½
Edit this entry  
26
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★★
Edit this entry  
23
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★½
Edit this entry  
20
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Grandmother's House

Grandmother's House

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Mutilations

Mutilations

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Olivia

Olivia

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Opium and the Kung Fu Master

Opium and the Kung Fu Master

1984
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Virtual Weapon

Virtual Weapon

1997
×
Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Edit this entry  
27
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Dark August

Dark August

1976
×
★★★½
Edit this entry