Sort by
  • Totally Killer

    ★½

  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • Saltburn

    ★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★½

  • Bama Rush

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Smile

    ★★

  • Carmen

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Whale

    ★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • After Ever Happy

    ½

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Moonshot

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Sharp Stick

    ★½

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Maid

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Death to 2020

    ½

  • Wonder Woman 1984

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★½

  • OPAL

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★

  • Defying Gravity: The Untold Story of Women's Gymnastics

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½