Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jindabyne

Jindabyne

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Deep End of the Ocean

The Deep End of the Ocean

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Violent Night

Violent Night

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Devil

Devil

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bros

Bros

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silence

The Silence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lou

Lou

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Road

The Road

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Exit

No Exit

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Fall

Fall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry