RSS feed for Tim64
  • 6 Underground

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Coldest Game

    ★★½

  • Tall Girl

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Pihu

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★½

  • London Fields

    ★★½

  • Smallfoot

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Next Gen

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Ibiza

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Sherlock Gnomes

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • White Fang

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★

  • Only the Brave

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Wife

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • One of Us

    ★★★½

  • On Chesil Beach

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Double Date

    ★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • The Circle

    ★★★