• Swan Song

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Out

    ★★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Query

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Perfect Paradise

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • All Good Things

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ranchlands

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Anima

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Cousins

    ★★★

  • Orpheus' Song

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Closeted

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Almost Love

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Good Sam

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • End of the Century

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Blonde One

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Those Two

    ★½

  • 45 Days Away from You

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Cognitio

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Consequences

    ★★★★

  • Giant Little Ones

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★