• The Last Duel

    ★★★

  • The Lure

    ★★★★

  • Ichi the Killer

    ★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Cure

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Rampant

    ★★

  • Halloween II

    ★★★

  • Tales from the Hood

    ★★★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • Dumplings

    ★★★½

  • Scanners

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • We Are Still Here

    ★★½

  • The Beyond

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • His House

    ★★★