Sort by

Timcop has logged 37 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The House

The House

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Fog

The Green Fog

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Cinema

The Secret Cinema

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Millionaires' Express

The Millionaires' Express

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Contamination

Contamination

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Only Have Eyes for You

I Only Have Eyes for You

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Homicidal

Homicidal

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gigi

Gigi

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Play Dirty

Play Dirty

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ninja Terminator

Ninja Terminator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry