Sort by

Timcop has logged 24 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Masked Avengers

Masked Avengers

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cemetery Without Crosses

Cemetery Without Crosses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry