• The Batman

  • Dark Glasses

    ★★

  • Enigma

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Peace

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ½

  • Old

  • Annette

    ★½

  • War

    ★★★★

  • Fragmentos

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Irishman

  • Uncut Gems

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★★½

  • Parasite

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Bacurau

    ½

  • Dead Celebrity

    ★★★½

  • Us

  • Synonyms

    ½

  • Glass

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • The Last Day of Leonard Cohen in Hydra

    ★★★

  • Earth

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • Paul Sanchez Is Back!

    ★★★★

  • Brisseau, 251 rue Marcadet

    ★★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Diamantino

  • The Wild Boys

  • Araby

    ★½

  • Get Out

    ½

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Longe

    ★★★

  • Elle

    ★★½

  • Personal Shopper

    ½

  • Aquarius

  • Toni Erdmann

    ½

  • The Love Witch

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★

  • The Assassin

    ★½

  • Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

    ½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • 35 Anos Depois, O Movimento das Coisas

    ★★★

  • Queen of the Desert

    ★★

  • Jauja

    ½

  • Fury

    ★★★

  • White Out, Black In

    ★★

  • Horse Money

    ★★★★

  • She Comes Back on Thursday

    ½

  • Maps to the Stars

  • Goodbye to Language

    ★★★★½

  • It Follows

  • Welcome to New York

    ★★★

  • Pompeii

  • Taprobana

  • The Grand Budapest Hotel

    ½

  • The Wolf of Wall Street

    ½

  • Story of My Death

    ½

  • Under the Skin

    ½

  • Seen, Not Seen

    ★★★★★

  • After Earth

    ★★½

  • Entr' Acte

    ★★★

  • This Is 40

  • Django Unchained

    ½

  • Spring Breakers

  • To the Wonder

  • Dormant Beauty

    ★★★★