Sort by

Bruno has logged 41 entries for films during 2002.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Future Is Woman

The Future Is Woman

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Camera

Camera

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Awakening of the Beast

Awakening of the Beast

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightcap

Nightcap

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mischka

Mischka

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Windtalkers

Windtalkers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Mother's Smile

My Mother's Smile

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
O Príncipe

O Príncipe

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell Is for Heroes

Hell Is for Heroes

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
Read the review Edit this entry  
01
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godard's Passion

Godard's Passion

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Detective

Detective

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Made in U.S.A

Made in U.S.A

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Name: Carmen

First Name: Carmen

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House of Bamboo

House of Bamboo

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry