• Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ½

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ½

  • Out

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Detroit Evolution

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Loop

    ★★★★

  • Model Citizen

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Wind

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Wings

    ★★★★

  • Float

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Given

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Memorable

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Smash and Grab

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½